Błąd
  • Szablon wyświetlający jest niedostępny. Skontaktuj się z administratorem witryny.

Magia Krakowa

Kraków, dawna stolica Polski to miasto przesycone tradycją, historią i kultura, to również miejsce gdzie można się dobrze zabawić, smacznie zjeść czy odnaleźć magiczne miejsca skrywające w sobie nie jedną tajemnicę.

 

Będąc w Krakowie obowiązkowo należy odwiedzić Rynek Główny, przejść pod Sukiennicami i odwiedzić Podziemia Rynku Głównego. Wychodząc z tego muzeum nie sposób nie wejść do Kościoła Mariackiego, by podziwiać Ołtarz Wita Stwosza. Następnie należy wejść w ulicę Grodzką, by dostać się na Plac Dominikański, gdzie podziwiać można kościół Franciszkanów z zaprojektowanymi przez Wyspiańskiego witrażami oraz kościół Dominikanów. Idąc dalej ulicą Grodzką miniemy kościół św. Piotra i Pawła ze słynną rzeźbami dwunastu apostołów. Idąc dalej ulicą Grodzką dojdziemy do Wzgórza Wawelskiego, które także warto odwiedzić, godne polecenia są zwłaszcza Komnaty Królewskie oraz Skarbiec i Zbrojownia, a dla dzieci ogromną atrakcją będzie odwiedzenie groty Smoka Wawelskiego. Wychodząc z groty trafimy wprost na rzeźbę smoka, która regularnie zionie ogniem.

 

Innym miejsce w Krakowie, które koniecznie trzeba odwiedzić jest dawna dzielnica żydowska Kazimierz. Można tutaj w niepowtarzalnej atmosferze napić się kawy, zwiedzić działające synagogi, w tym najstarszą z nich – Synagogę Remu, warto także zajrzeć do Muzeum Inżynierii Miejskiej, a z Kazimierza poprzez Kładkę Ojca Bernatka, na której krakowscy zakochani zwykli przywieszać kłódki na znak swojej miłości, dojdziemy na Podgórze, gdzie neogotycki kościół św. Józefa z pewnością na nie jednym turyście wywrze niezapomniane wrażenie, a będąc już na Podgórzu warto odwiedzić także kopiec Kraka.

 

Kraków to również miasto, które warto odwiedzać w określonych porach roku i tak na przykład:

 

  • w grudniu warto wziąć udział w jarmarku bożonarodzeniowym, który odbywa się na Rynku Główny,

  • w lipcu na krakowskim Kazimierzu odbywa się znany w całym kraju festiwal kultury żydowskiej – Szalom na Szerokiej,

  • natomiast w sierpniu podczas Kraków Live Festiwal usłyszeć można największe gwiazdy polskiej i zagranicznej muzyki.

 

To tylko niektóre z atrakcji jakie czekają na turystów w Krakowie, cały rok działają tutaj teatry, opera i filharmonia, a nie ma chyba miesiąca w roku, w którym nie odbywałoby się jakieś ciekawe kulturalne wydarzenie. Warto zatem odwiedzić Kraków, a poszukując noclegu w tym mieście zakwaterować się w naszym Hoteliku lub w jednym z polecanych przez nas obiektów.

 

Polecane hotele w Krakowie

Nasz butikowy hotelik nie jest wstanie pomieścić wszystkich gości zainteresowanych pobytem u nas, dlatego tym z Państwa, którym nie udało się zarezerwować noclegu u nas polecamy inne krakowskie hotele i hoteliki, które nastawieniem do gości lub aranżacją wnętrz przypominają Hotelik Delfin. W szczególności polecamy:

 

  • Hotel Imperial

  • Old Time Hotel

  • Hotel Stary

  • Tukan Old Town

  • Hotel Francuski.

 

Delfin w Krakowie

W Krakowie, podobnie jak we wszystkim miastach, w których pojawiły się obiekt naszej nadmorskiej sieci znajdziecie nas Państwo na ulicy związanej z wodą lub Pomorzem. Hotel w Krakowie oferuje 15 pokoi, a wszystkie urządzone w stylu mieszczańskim odwołującym się do historii i tradycji, którymi Kraków jest przesiąknięty. W ten dawny styl z gracją zostały wkomponowane elementy nowoczesności takie jak telewizor, telefon, czy akwaria.